entegrasyonu

Lojistik-Nakliye Programları

Yurtiçi Lojistik  programı

Cari hesaplar,
Kasa işlemleri,
Stok Yönetimi,
Araç işlemleri,
Nakliye Hizmetleri,
Yakıt işlemleri,
Banka ve Çek Takibi,
Prim Sistemi,
Yönetici Raporları,
Personel  işlemleri ve tanımlamalar gibi ana başlıklardan oluşmaktadır.

 

İlgili sektörler

Konteyner Nakliyesi, Tanker Taşımacılığı, Şehirler arası taşıma yapan lojistik firmaları,Filo Takibi yapmak isteyen firmalar

 

Cari hesap işlemleri Ön muhasebe olarak kullanılacak hesap bölümüdür. Farklı olarak bir firmadan Kiralınmış  araçların da extresini alabilir, faturası beklenen irsaliyelerin listesi alabilir. Normal hesap extresi dışında nakliye firmalarında extre alınırken faturalanmamış irsaliye listesini de görmek isterler burada onu yapmak mümkündür. (Kiralık Araçlara yakıt verirken Hesaba işlenmemiş alacaklarını bilmek amacıyla). C/H kartı açılırken bilanço kodları verilip ileri aşamada oluşturulacak şirket bilançosu da buradaki temeli alacaktır. Hesap Mizanı sayesinde borç alacak durumu takip edilebilir, Tahsilat listesi ile vadesi gelmiş tahsilatlar listesi alınabilir. Mahsup fişi ile hızlı muhasebeleştirme yapabilirsiniz.Ayrıca Araç Mahsubunu kullanarak ay içerisinde araca Ödenmiş SSK + Maaş vs. gibi ödemeleri de araç hesabına mahsuplaştırabilirsiniz.
Kasa İşlemleri Günlük Kasa işlemlerinin yanı sıra nakliyede muhasebenin en önemli ayağını oluşturan satış faturalarının doğru kesilmesi, kiralık ve tek yön alış faturalarının irsaliye ile entegre ve operasyondan kiralanan araç ile satıcıdan gelen araç faturasının doğru gelip gelmediğini kontrol ederek gelen faturaları irsaliyelere entegre edebilirsiniz. Bu sistem ileride bize kiralık araç kar durumunun raporlanması konusunda da yardımcı olacaktır. Müşteriye kesilecek Satış faturaları işlenmiş olan taşıma irsaliyelerinden otomatik olarak hazırlanır ve operasyon ile muhasebe arasında tam entegrasyon  sağlanır.. 
Satış Faturası oluşturmaSeçilen müşteriye göre, referansa güzergaha ve / veya tarih aralığına göre irsaliyelerden otomatik olarak satış faturasını hazırlaya bilirsiniz. Operasyon personelinin girdiği bilgilere göre varsa (İ=iskele hizmeti, Ö=özet beyan bedeli,G=Gümrük bedeli,K=Kalmar Hizmeti,F=Forklift Hizmeti ,Bekleme) kutucukları işaretli olarak gelir.
Sisteme faturasını hazırla dediğiniz zaman yandaki gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Artık irsaliyedeki bilgiler normal satış faturası ekranımıza gelmiş durumdadır. Burada fiyatlar ve hizmetlerde istediğimiz değişikleri yapabiliriz.Keseceğimiz fatura döviz veya TL cinsinden olabilir.Fatura açıklaması kısmına da irsaliye tarihleri, konteyner numaraları, referans bilgisi ve plaka bilgisi otomatik olarak gelmektedir. Fatura çıktılarınızı lazer veya dot matrix yazıcılardan alabilirsiniz. Bu Satış sisteminin aynısı Kiralık araç alış işlemlerinde de geçerlidir. 
Stok Yönetimi
Güzergah, Hizmet,Yedek parça takibinin yapıldığı ve Alış faturaları ile Satış faturalarının bulunduğu bölümdür.  Stok ve depo hareketlerini detaylı olarak takip edebilirsiniz. Stok Extreleri,Envanter,Giriş Çıkış Toplamları raporları gibi stoklarınızla ilgili detaylı raporlar alabilirsiniz.Araç Takibi
Şirket Bünyesinde bulunan öz mal, kiralık veya tek yön araçlar ile ilgili tanımlama ve takibin yapıldığı bölümdür. Ayrıca sanayi tamir formları ve araçlara depodan parça çıkışı işlemlerini takip edebilirsiniz.Sanayiden gelen tamir faturaları haftalık veya aylık geldiği için içindeki parçaların hangi araçlara kullanıldığını alış faturası gibi işleriz ancak buradan işlenen bilgiler servisin alacağına geçtiği gibi aracımızın da maliyet kalemini oluşturmaktadır. Maliyet kalemlerini Lastik,Akü ve diğer olarak gruplandırarak Araç maliyet raporunda detaylı döküm alabilirsiniz.
Araç KartlarıÖzmal veya kiralık araç bilgilerinin girildiği bölümdür. Araçlarla ilgili detaylı teknik bilgileri işleyebilirsiniz. Muayene, Sigorta gibi ileri tarihleri takip edebilirisiniz.
Sefer işlemleriOperasyondaki elemanların kullanacağı bölümdür.Müşteri Siparişlerini detaylı şekilde takip edebilir,Aktarmalarınızı kontrol altına alabilirsiniz.  Tek veya proje irsaliyesi girişi yaparak sistemin işletilmesine başlanır. Kaydedilmiş irsaliyeler hakkında bilgi alınabilir. Ekli fatura oluşturma irsaliye detaylı liste gibi raporlar için kullanılabilir.
İrsaliye girişi operasyonu düzenleyen elemanı sıkmadan rahatça bilgi girmesini sağlayacak ve muhasebeleştirme anında da muhasebenin rahatça görüp anlayacağı şekilde düzenlenmiştir.
Bu sayede unutma ve hatalar minimuma indirgenmiştir.
Operasyon elemanı müşterisine verdiği fiyatı girebilir araç kiralıksa kaça kiraladığını, bu taşıma için ek olarak verilen bir hizmet varsa (kamlar, global teminat, özet beyan, aktarma, iskele hizmeti , forklift gibi) bunları da giriş anında ekleyebilmektedir.
Proje firmaları irsaliyeleri girişiProje taşımalarında işlemleri kolaylaştırmak için girişleri bir referans numarası üzerinden takip edilmektedir.
Yakıt takibiAraçlara (kiralık veya öz mal) yakıt fişi giriş ekranıdır. Kesilen yakıt fişleri istasyonun alacağına işlenirken araçların hesabına da borç olarak eklenmektedir. Öz mal araçlarda yakıt hesaplaması, tüketim  ve araç maliyeti raporları için kullanılır.Yakıt Tüketim oranları, aracın yaptığı km. gibi detaylara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Yakıtı depomuzdan da verebilir depo yakıt durumunu da takip edebilirsiniz.
  kiraz   Oca 09, 2015   Genel   0 Comment   Read More